22.12.2008
                                        Mimi
Přejeme všem kamarádům bernských medvídků spoustu zdravíčka a štěstíčka do roku 2009!!!
Za tento rok se u nás událo spoustu krásných událostí.......narodilo se nám 9 krásných Hurricanku, Eymy se stala šampionkou, Dasty se zařadil mezi chovné psy.......a hlavně jsme s obouma strávili další krásný rok, plný chlupaté lásky :-)
Co příští rok? Další zajímavé výlety do hor, nějaké ty výstavy a hlavně se pokusíme o další štěňátka.....
15.12.2008
Nikdy bych neřekla, že děti naší Eymy budou velmi úspěšně navštěvovat cvičáky a dokonce i rádi cvičit :-) Je to až neuvěřitelné, ale je to tak....naše miminko v 9 měsících složilo zkoušku SOP (skúška ovladatelnosti psa)!!!!
***Annemolly - SOP 96 bodů (max.100)***
Paničce i Mollynce ze srdce blahopřejem!!!!
10.12.2008
Štěňátka
Všechna štěňátka v CHS   Polepské údolí   ze spojení     RUTHY VENYIM GYÖNGYE     a     ICH. EL CID Z OCHOZE     už mají své nové páníčky.....
5.12.2008
S novým rokem , nový kabát......postupně bude tento web procházet "rekonstrukcí". Jak se mi podaří, musíte posoudit sami časem....
21.11.2008 Uz se to sype na web :
Anetka   ,   Ashenka   ,   Abonny - Djazz   ,   Aysveny   a   Annemolly
5.11.2008
Sběr "železa"
Sběr "železa" Eymyslavy a Dastomila :-) Tímto můžeme ukončit výstavní sezonu 2008 a další výstavy až příští rok :-) Příští rok se budete setkávat na výstavách a jiných akcích i s houfem mladých Hurricanku, kteří budou bojovat o své místo na slunci. Teď jsou to pubertální výrostci, kteří zkouší, jestli je nebudou náhodou páníčci poslouchat :-)
                          Mimi
V nejbližší době doplním i další fotky do sekce štěňátek, mám jich spoustu!!!
31.10.2008
První Hurricanek, který viděl sníh :-) Celé fotoalbum Djezze můžete omrknout ZDE
                                          Mimi
29.10.2008
Představujeme další 7-měsíční Hurricanky :-) ANNEMOLLY (Molly) a AYSVENY (Anynka)
                                  Mimi Mimi
25.10.2008
BSH Club show
Abony
Maďarsko
Kvalitní posuzovatelé, manželé Ramsing, nás zlákali na maďarskou klubovku, do městečka Abony. Velmi dobře organizoná šou v přátelské atmosféře se nám velmi líbila. Jen jsme nerozuměli ani slovo, ponevač maďarština je opravdu zajímavý jazyk. Třída šampionek byla velmi našlapaná, tak nás potěšil výsledek :
EYMY - EXCELENT 3
19.10.2008
Národní výstava
Brno
Po menším berňáckem mejdlu a noci plné psů u sestřenky Belerian jsme ráno opět vyrazili na výstavu, tentokrát jsme změnili nejen soupeře, rozhodčí, ale i stát :-) O to byla větší radost, že úspěch byl opět!!!!!
*** DASTY - VÝBORNÝ 3 ***
*** EYMY - VÝBORNÁ 1 CAC ,Národní vítěz, BOB ***

Co dodat? Snad jen že ti moji vořeši moc dobře vědí co dát paničce k narozenám, které měla přesně 19.10. :-)
18.10.2008
Klubová výstava
Velký Meder
Slovensko
Klubové výstavy na Slovensku jsou pro nás velmi oblíbené, pěkné prostředí, kvalitní posuzovatelé, dobrá organizace a hlavně spousta úžasných přátel.....co víc si přát? Snad jen dobrý výsledek svých miláčků, ale že bysme dopadli až tak dobře..no ani ve snu, posuďte sami :
*** DASTY - VÝBORNÝ 1 CAC ***
*** EYMY - VÝBORNÁ 1 CAC , Víťaz špeciálnej klubovej výstavy, BOB ***

Milou společnost nám hlavně dělala i naše mladá slečna Molly s páničkama, která měla svoji výstavní premiéru ve třídě dorostu a bojovala statečně, takže :
ANNEMOLLY - NADĚJNÁ 3
Nejkrásnější byl ale pocit, že se Mollynka má jak v ráji a navíc brzy dostane malou kamarádku z Mokrovous :-)                                  
14.10.2008
Štěňátka
O víkendu se bráška El Cid z Ochoze stal opět tátou!!! Narodilo se mu 9 krásných štěňátek, jak jinak, když mimina mají půjčenou naši stolovací sadu pro 9 :-)
Více v CHS Polepské údolí

Další krásná štěňátka se o víkendu narodila naší "sestřence" Sarah z Gemerkej Polomy v CHS Lusara

Rodinka se nám krásně zvětšuje a snad mohutné kostry brzy převládnou i v srdci Evropy.....
Beautiful puppies were born in kennel Polepské údolí and Lusara!!!!
12.10.2008
Polsko
Adelaide
Naše princezna z Waršavy byla v neděli také na své první výstavě a získala ocenění nejvyšší:
             ***ADELAIDE - Nejlepsze szecznie w rasie *** !!!!!
Moc gratulujeme Adelce i paničce
11.10.2008
Klubová výstava
a
vstup našich miminek na výstavní mola
Na klubovku byla přihlášena do třídy vítezů mezi 9 šampionek jen naše lady a získala:
             *** EYMY - V2 Res.CAC :-) ***
Také jsem měla tu čest předvádět svá miminka, Amersonka a Ašenku ve třídě dorostu. Pohodový valící se malý tank (tak jsme říkali i malý Eymy, ale bez toho pohodový) AMERSONEK alias SONNY měl svoji premieru a vedl si úžasně.
Malý skákající rapl AŠENKA , opravdu nevím po kom to má :-) , která byla už na svojí druhé výstavě se předvedla jako pravá modelka se všema hvězdnýma manýrama :-) .....stát jako chvilku bude, ale skákat na mě je přece jen lepší :-) Hodnocení :
AMERSONEK - VELMI NADĚJNÝ
AŠENKA - VELMI NADĚJNÁ
Mimi Mimi Obě štěňátka byla hodnocena velmi pozitivně a jejich velkým kladem do budoucnosti bude velmi silná kostra.
4.10.2008
Europen dog show
Budapest
Zúčastnili jsme se poměrně úspěšně Eurodog show v Budapešti.
Eymy se se svojí starší sestřičkou Delilah z Ochoze probojovala mezi finalistky ve třídě otevřené! Ani Dasula se nenechal zahanbit.
Takže :
Eymy EXCELLENT :-)
Dasty EXCELLENT :-)
A nejúspěšnější zástupce naší rodiny opět bráška
El Cid z Ochoze EXCELLENT 1 CAC, CACIB, BOB Europen WINNER!!!
El Cid z Ochoze
Bráška naší Eymynky El Cid z Ochoze se stal    *** INTERŠAMPIONEM ***
Stejně jako starší setřička Delilah z Ochoze se Cideček stal druhým potomkem, který dosáhl tohoto titulu jako máma Molly.
Vrh "A"
6.měsíců
Za všechny malé Hurricanky se představuje 6-měsíční Abonny-Djezz , hodnocený na výstavě ve Francii jako velmi nadějné štěně s velmi silnou kostrou na svůj věk.
                              Mimi
20.9.- 23.9.2008
Švédsko
Vydali jsme se s přáteli na velkou poznávací cestu po švédských chovatelských stanicích. Díky přátelství "přes internet" jsme byli vždy srdečně přivítání celou rodinou, nejvíce tou psí :-)
Viděli jsme krásné psy těch nejzvučnějších jmen, které jsme doposud znali jen z fotek, nabrali zkušenosti z jejich chovu.... prostě procestovali Švésko ze západu na východ, z jihu na sever....                               Mimi
19.9.2008 Dnes je velký den!! Naši malý Hurricanci mají půl roku a jejich maminka Eymy slaví své třetí narozeniny!!!!Všechno nejlepší všem a hodně zdravíčka!!!!!
Dáreček pro všechny od Slovenské kylogické jednoty z Bratislavy došel včera poštou :-)
                    Mimi Mimi
15.9.2008 Po malé přestávce přináším další fotky našich velkých mimin :-)
Annemolly   ,  Anetka   a   Abonny
30.8.- 6.9.2008
Tyrolsko
              ZILLERTAL - HINTERTUX
Vrátili jsme se z úžasné dovolené v Tyrolsku. Super parta lidiček, nádherné hory, skvělé ubytování, přívětiví lidé okolo, psi na volno.....co víc si přát!!! Naše "Expedice Apalucha" se skládala z 10 lidiček a 8 psů :-)
Účastníci : Dasty a Eymy, Ashenka Moravian Hurricane, Edy ze Staměřic a Okty, Bonny Winpego a Ruthy Venyim Gyöngye, Daimond vom Pirnikhof a jejich pániččci.
Nafoceno máme spoustu fotek, tak se můžeme s Váma podělit :
16.-17.8.2008
MVP 2xCACIB Duodanube
Bratislava
Mám tu čest Vám představit naši Eymy jako:
Š A M P I O N     E Y M Y
16.8. Eymy získala poslední CAC a stala se slovenskou šampionkou :-)
Ani Dasty se nenechal zahanbit a výsledky jsou tyto:
Eymy : sobota V1 CAC , neděle V2
Dasty : sobota V3 , neděle V2 Res. CAC
                             
Podpořit mámu přišla i dcerunka Anetka a Annemolly, dnes už mladé "slovenky" :-) Děkujeme majitelům našich holčiček za krásné odpoledne! A také děkujeme za úžasnou péči o obě holčičky a lásku, kterou jim věnují....

E Y M Y is the CH A M P I O N of the Slovak Republic :-)
15.8.2008 Pomalu ale jistě přidávám fotky Hurricanků, jejich váha už se blíží ke 30kg, ale na oslovení "miminko" slyší stále :-)
Zatím tedy nově Amersonek   ,  Amálka   ,  Ashenka   a   Abonny (Djjaz)   (na dovči s kamarády ve Švýcarsku)
Štěnda rostou a zatím se vyvíjejí moc pěkně a podle představ. No a u nás už začíná opět známý kolotoč kolem jednání s majitelem krycího psa na jaro 2009, opět v zahraničí ...tentokrát to bude asi "o pár km" dál.
Charlie Mám tu čest přivítat v České republice našeho nového kamaráda
              *** Sennenland's Checkpoint Charlie ***
Jeho maminka je CH Great to be Happy de Marais Champagne a tatínek CH Xander's Hill Scooby Doo.Přejeme mu ten nejkrásnější život!! Jeho noví páníčci na něho netrpělivě čekali a kdo je zná, ví, že se u nich bude mít přímo pohádkově :-)
                                  Mimi
24.7.-27.7.2008
Split
4x summer night dog show
S naší Eymy a synovcem Argem jsme vyrazili do teplých krajin...
Naším cílem bylo Chorvatsko a 4x Summer night dog show Split. Zajištěný klimatizovaný apartmán kousek od moře a hurááá...
Naše DÁMA nejdřív zkoušela protestovat, že cestovat s nezletilým Argem nebude, ale pak se rozvalila přes celý kufr a chrápala skoro až do Splitu.
Ve čtvrtek ráno jsme byli na místě, ubytovali se a hurá do vody....jaká může být lepší příprava na večerní výstavu než solná koupel :-) Trochu...no asi trochu víc nás překvapila reakce domorodců, kteří měli neskutečně panickou hrůzu ze psů. Ale většina si byla vědoma, že turista co má psa, má asi i peníze... a klíče od apartmánu předávali velmi rádi...ikdyž skoro na hůlce od koštěte :-) Na pláži obdobná reakce, 95% turistů z našich psů bylo nadšeno a 5% domácích lezlo po skále a podobně, když jsme šli kolem...a to prosím nepřeháním!!!Pak nastávaly situace, kdy skupina turistů se s našima pesanama mazlila a 3 chorvatští páprdové z patřičné dálky na nás ukazovali, že máme vypadnout....tak jsem raději nechala Eymy na místě , aby nebyl infarkt a šla si to s něma vyřídit :-) a byl klid :-) než přišla polomuslimka s dětma :-)
Další náš celkem veliký šok byl první den na výstavě, kdy rozhodčí - čestný host výstavy, posuzovala takovým způsobem, že kdo podmázl, dostal CACIB, kdo ne, měl známku D.... milá paní listovala v katalogu, věděla jména psů...Eymy má v posudku samé Excellent...Excellent...a známku D... Takhle dopadla celá 2.FCI skupina, druhý den další skupina a další den....Budeme žádat oficiální vyjádření FCI v Belgii, protože nějaký protest na místě neměl smysl... Naši kamarádi s kavalírama mají světového vítěze....ale nedali penízky....mají známku D :-(
Rozhodčí se každý den měnili, takže další tři dny už bylo veseleji :-) S Eymy jsem nečekala nějaké vysoké umístění, protože stále má na ocásku jen tak 10 chlupů po štěňátkách :-)
Výsledek byl následující:
25.7. Excellent 1 CAC , Res.CACIB
26.7. Excellent 1
27.7. Excellent 1 CAC , res CACIB
Doslova nám bylo vysvětleno, že to nejvyšší ocenění bylo o ten opelíchaný ocásek :-)                                                 Mimi Více fotek bude později....
17.7.2008 Jak jinak.....další nášup Hurricanků :-) Adorees   ,   Annemolly    

2.7.2008 Další nášup Hurricanků :-) Adelka   ,   Anetka   ,   Abonny  
28.6.-29.6.2008
Párty Hurricanu
Loňská nevinná otázka Kači, jestli u nás může přespat před výstavou v Brně, se letos rozlostla v celkový počet kolem 20 lidí a 12 psů ..... někteří teda jeli domů, ale zábava byla ve velkém!!!!
Složení : Eymy + Dasty, jak jinak.... Amelie Moravian Hurricane....Amersonek Moravian Hurricane....Sebastian z Gemerskej Polomy....El Cid z Ochoze.... Bonny Winpego + Ruthy Venyim Gyöngye....Edy ze Staměřic + Okty....Belerian Valašské Slunce....Gordon Čierna hviezda (Argoš)
Asi nejúžasnější pro nás jako majitele dospělých psů-samců bylo, že mohli běhat spolu na volno a nesežrali se :-) !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Fotečky tady     a     tady .


A jako třešnička na dortu bylo umístění našeho Dastynka na MVP Intercanis v Brně - VÝBORNÝ 3 s více jak výborným posudkem :-)

26.6.2008
Earl Junior
z Ochoze
Je tomu přesně na den čtyři roky, co odešel do psího nebe náš malý Bonny....
A bohužel je tomu pár hodin co odešel do psího nebe po velmi zákeřné a těžké nemoci i bráška naší Eymynky........ Earl Junior z Ochoze........ páníčky zvaný "Buddy".
Ještě minulý týden běhal s naší Ashenkou.....je nám to všem moc líto a věříme, že psí nebe existuje!!!
                             
Společně s kamarády sledujeme, jak se potomci čtyř z pěti " našich ochozáčků" mají k světu a příbívá jich po celém světě a přitom pátý už není......
23.6.2008
Jeseníky
Pozdě, ale přece přinášíme fotodokumentaci o našem víkendu v Jeseníkách....a to formou nejnovější lumpárny naší vzorné matky pluku štěňat....rapl a kamzík to je :-) :-)
Lumpárna zde :-)   a fotky jsou v sekci naše příběhy.


Taky doplňujeme fotečky štěňátek.....Ashenka   ,   Aysveny   ,   Abonny   fotečky a videa :-)
16.6.2008 Amálky     a    Aysveny   fotečky :-)
12.6.2008 Abonny alias Djezz, má se moc dobře, řádí jak čert a má 14kg / 11týdnů :-) Mrknite sami...
8.6.2008                               Mimi
                  Amersonek na návštěvě :-)
6.6.2008 Další fotečky Ashenky a Anetky!!!!!
Všechno najdete ve štěňátkách :-)
Děkujeme všem strašně moc za fotky!!! Je to úžasné sledovat, jak se "děti" mají....
3.6.2008 Dasty a jeho fotografie na titulní stránce prestižního belgického webu :-)
                              Mimi
                  BERNER SENNEN DEKREUEN
2.6.2008 Všechna štěňátka už mají svoji stránečku, najdete ji po kliknutí na jejich jména. Budeme se snažit postupně doplňovat fotky a informace o jejich životě.
Děkujeme moc všem novým majitelům za zaslané fotky!!!!!!!!
29.5.2008                                              Mimi Mimi
                                               Tak a máme zase z čeho pít :-)
26.5.2008 U nás už je pusto prázdno, Eymy s Dasťou opět v posteli.....
ALE!! v chov. stanici z Mokrovous se narodilo Elišce z Mokrovous a El Cidovi z Ochoze 9 nádherných štěňátek!!!Co to pro nás znamená?Že Eymy je teta a Dasty má nové bratránky a setřenice :-) ZDE ODKAZ
12.5.2008 Poslední fotky všech štěňátek spolu :-) ZDE a ZDE
                          
Nastává čas loučení a u nás čas smutku.A také očekávání, jestli jsme vybrali pro naše miminka ty správné páníčky. Všem budoucím páníčkům přejeme spoustu pěkných chvil s naší drobotinou a drobotině ten nejkrásnější psí život v novém domově!!!! Jestli ne, tak si pro Vás panička přijede, nebojte!!!

Loučí se s vámi a do nového světa vstupují :

Agnethe, Amelie, Aysveny, Adoreés, Abonny , Ashenka, Adelaide ,Annemolly, Amerson
Mimi Mimi Mimi Mimi Mimi Mimi Mimi Mimi Mimi
               M   O   R   A   V   I  A  N          H  U   R   R   I   C  A  N  E

Každé štěňátko bude mít svoji vlastní stránečku u nás, kde můžete s námi sledovat jak roste, jak se mu daří...
5.5.2008
Dasty 4 roky!
Můj nejúžasnější pes na světe oslavil dnes své čtvrté narozeniny!!!
                           Mimi
1.5.2008
Fena roka 2007 ve dvou státech!!!
Eymy získala titul "SUKA ROKA 2007" na Slovensku !!!!!!
I u nás vyhrála :"FENA ROKA 2007" v České republice !!!!!!
Máme obrovskou radost!!!!!!


Eymy is "Female of the year 2007" in Slovak republic and "Female of the year 2007" in Czech republic :-)

28.4.2008 Opět neděle, kamarádi, sluníčko, travička, pampelišky...Více fotek opět ZDE
                           Mimi
Děkujeme moc Kačí a Hanče za "odborné vyřádkování" našich malých "skákajících Hurricanku":-) Jak na to??? Utahat, napapat, utahat a pak seděli jak přišpendlení:-)
20.4.2008 Víkend plný návštěv jsme zakončili v "rodinném" kruhu!! Přijela rodina synovce Arga (Gordon Čierna Hviezda)a bratránka Sebastiana z Gemerskej Polomy :-)
Naše mimina už jsou od soboty venku a dnes konečně vyschl trávník, tak šup s nima na zahradu :-) Více fotek opět ZDE
       Mimi
17.4.2008 Miminka už papají jako profíci :-) ale mlíčko je mlíčko....
      Mimi Mimi Mimi Mimi
13.4.2008
V sobotu bylo první papání kaše z misek :-) ZDE FOTO
9.4.2008
Mrňousové dnes mají 3 týdny!!! Tak Vám přináším profi batolecí postoje :-) :-)
Děkuji moc za velmi odbornou spolupráci v našem fotoatelieru Martě Štěpánová alias Cidečkové při krocení divé zvěře:-) ZDE FOTO
7.4.2008
Nedá mi to, abych se s Váma opět nepodělila o války našich batolat. Batolátka už váží od 2.10kg - 2.50kg :-) ZDE FOTO
5.4.2008
Už se bijou!!!
První krůčky, bitky.....první drbání za ouškama. štěkání a vrčení :-) ZDE
1.4.2008
Fotogalerie
Další fotečky!! tentokrát profil v leže :-) ZDE
29.3.2008
Štěňátka
fotogalerie
Máme vytvořené první dvě fotogalerie!!
První od porodu do 1.týdne ZDE . A druhou focenou dnes, kdy štěňátka mají 10. dní :-) ZDE
24.3.2008
Vlaštovička
Dnes jsme bohužel přišli o našeho pejska s bílou mašličkou..... byl moc krásný a chtěl tááák moc žít....první dva dny bylo vše jak má být, pak přestal papat a nepomohlo nic... neměl sílu...příroda to tak chtěla...říkali jsme mu Vlaštovička, měl pár bílých chloupku za krčkem ve tvaru vlaštovičky..je nám strašně moc smutno...
19.3.2008
Štěňátka!!
(Puppies was born!)
MÁME ŠTĚŇÁTKA!!!!
Narodilo se nám 10 přenádherných psích miminek, nádherně vybarvených....
Mimina se povedly na jedničku s hvězdičkou a už teď řvou na celý barák :-)
          Mimi     Mimi
14.3.2008
57.den březosti
Jdeme do finále....
.                               Těhule
9.3.2008
Bonitace Dasulíka
Holky pozor!!!!Dnes se stal náš Dasty CHOVNÝM PSEM!!! Prej když mu Eymy zahla s Gysmem, bude zahejbat taky :-)
Bonitační posudek   zde   a bonitační karta bude vyhotovena později .
Zatím Vám přinášíme fotečku Dastyna s maminkou Aničkou a babičkou Dankou, protože jsme prožili skvělý víkend s Mokrovousama :-)
                              Rodina
25.2.2008
40.den březosti
Eymy od kontrolního sona vyrostlo neskutečně bříško!! 40.den březosti.... Už konečně přestala skákat a lítat :-) Ikdyž včera hlásila kolemjdoucího "lumpíka" hrdě stojící předníma na zídce a naježená i na ocásku :-(
                              Těhule
15.2.2008
Štěňátka budou!!!

(Verpaarung)

(Planned puppies)
GYSMO VOM KALTENBORNER WÄLDCHEN       &       EYMY Z OCHOZE

100let 100let
Ahnentafel Gysmo (rodokmen, pedigree) and Körbericht Gysmo (bonitační karta)
Gysmo je velmi mladý pes s vynikajícím rodokmenem, kde se kromě jednoho B (hraniční stupeň), nevyskytuje žádná dysplazie HD nebo ED. S Eymy jsou si dost typově podobní, tak budeme doufat, že se nám na velikonoce opravdu narodí zdravý, vyrovnaný vrh, s mnoha klady do budoucna. Zatím jsme viděli na sonu jen malé kuličky, asi velikonoční vajíčka :-)
10.2.2008
MVP Brno
Dasty V1 CAC, Res.CACIB
Co dodat, pila jede dál...díky hoši :-)
Aneb jak jim pravila ta malá holka, až porazíte těch dalších 17 psů ve třídě bude uzené ušisko! A bylo :-) .
                              MVP Brno
7.2.2008
Nové fotky
Máme pro Vás aktuální fotky.
Také jsme aktualizovali odkazy.
27.1.2008
MVP Trenčín
Dasty V2 Res.CAC , Res.CACIB :-)
Naš MODEL si nějak oblíbil výstavní molo a tlačí dál na pilu :-) :-)
Na molo vystoupila ještě i naše snad budoucí matka, ale nechtěla běhat ,prej už nemusí....tak poslední CAC na SK šampiona se odkládá, až se naší lady bude chtít:-(
17.-18.1.2008
Krytí Eymy
Nastal den "D" a my po 9 hodinách a stovkách km na českých a německých dálnicích dorazili za naším vyvoleným. Krytí i překrytí proběhlo v pořádku a my doufáme, že Eymynku i nás čekají krásné mateřské povinnosti.
12.1.2008
NVP Olomouc
Dasty V2 Res.CAC :-)
Naši psí rodinu dnes reprezentoval na výstavě Dasulík, Eymy má za úkol psychicky se připravovat na štěňata :-)
Dasťa se svým novým handlerem, svým chovatelem, zaperlil :-) Foto a posudek Dastomila zde.
4.1.2008
Svátky 2007
Na vánoční svátky se má navštěvovat rodina!!!!
Byl u nás prabratránek Gastonko(Brumbálek Bermondo Bohemia) s kámošem Bernym, synovec Argo(Gordon Čierna Hviezda).....
My strávili Silvestra u sestřenky Belerian Valašské slunce.....
Na Pustevnách jsme se setkali se spoustou dalších kamarádů, no bylo prostě chlupatě a vesele :-)
Pár foteček najdete v sekci "Naše příběhy"     Svatky 2007


Novinky 2005/2006        blabla         Novinky 2007