Moje lumpárny

20.6.2008
Pes kamzíkovitý
Štěňátka už mám z domu, všude klid, mír...já na padrť vylínaná... prostě nastal čas, abych udělala nějaký to vzrůšo :-)
Páníčci vymysleli opět výlet do hor, tentokrát víkend v Jeseníkách s kámošek Edíčkem a Oktíčkem.Hory, to je moje... V sobotu brzy ráno jsme my s Dasťou labužnicky naskákali do auta a vyrazili .Za chvili už jsme čekali na místní autobus na Ovčárnu. Ale považte, museli jsme mít v autobuse náhubky.....panička už je znalá situace a ví, že bysme s nima akorát vymlátili okna. Dala nám je jen na krk, aby pan řidič viděl, že jako něco máme.Celou cestu mě páníček tlačil pod sedadlo, protože jelo spoustu lidi. Jenomže já chtěla na sedadlo!!!!! a koukat ven!!!! no prohrála sem, musela sem zůstat dole :-(
Na Ovčárně z nás sundali "náhrdelníky" náhubky a odepli vodítka:-) sem vyrazila jak bláznivá střela :-)
Zanedlouho dorazil i Edik s Oktíkem.....prochodili jsme toho za den hodně a jako bonus byla v podvečer cesta z Pradědu roklí Bílé Opavy. No co Vám mám říkat.... voda, skály , prolézačky z kmenů....šup do vody, šup na skálu, šup na kmen....panička ze mě byla na mrtvici, tak mi připla vodítko!!!Jenomže ona moc dobře ví, že chůze se mnou na vodítku obtížným terénem je o hubu a tentokrát ne mojí :-) No....tak jsem byla na "šňůře" jen při přechodu houpacích lávek a díravých mostíků. Pak tam byl takový krásný žebřík!! Nádherná dráha na kamzíkování.... Páníček na něm stál, aby mě nenapadlo po něm lozit a snažil se mě nasměrovat vedle po skále. Pche!!! Mě??? To néééé.... tak sem svýma 52kg tvrdošíně přistála na žebříku a hrnula se dolů na páníčka....on mě tlačil mimo žebřík, já tlačila na něho ať uhne.... panička nahoře řvala jak na lesy, že jsem úplně blbá.....to byl drasťák :-) A jak to s mojí váhou mohlo skončit....páníček se nedobrovolně sesunul pod žebřík dolů a já ladně hupla na něho a štěkala, že si mají ostatní pohnout!!! Ale pak sešla dolů panička s Dasulou a bylo zle!! Bylo pětadvacet na prdel a vodítko.....které po 10m stejně zelo prázdnotou :-)
Jěště Vám popíšu jednu děsně romantickou chvilku s Edíkem!! Edík šel vždy před náma, aby ho měla jeho panička na očích. On je do mě zamilovaný a Dasťa to nerad vidí! Na jednom pěkným kamzíkovatým kousku, kdy byl prozměnu Edík vzorně vyveden bezpečně nahoru, mě kluk jeden ušatej uviděl dole pod skálou a než se jeho panička vzpamatovala, udělal HUP ze skály do vody za mnou :-) Taky dostal na prdel :-) a málem i za ucho od Dasulika. Prostě výlet se mimořádně vydařil a příště chci na Gerlachovský štít!!!
20.7.2007
Pes lovecký
Tak se má prej pochlubit , co jsem zase provedla...pche! Ale co, já se za svoji mazanost nestydím....
Nedávno u nás bylo velký berňácký mejdlo. Dojel kámoš Edy, sestřenka Beli, synovec Argo...všichni s rodinama a pak ještě Marťa od brášky Cida, Cideček dojel až po mejdlu, škoda...
No zkrátím to.....nejdří sem dostala pořádný vylágoš, protože jsem jako správný hlídač všechny psiska vyštěkávala ze zahrady....
                                 vylagos
Pak už celý večer proběhl v klídku....
Jenomže jak už to bývá, zůstalo spousta dobrot....
V pondělí večer si tak panička sedí u PC a žvaní s ostatníma slepicema.......rukou jen tak po hmatu dojídá poslední drobinky oříšků z misky....až po chvilce si uvědomí, že ta miska byla ještě včera vrchovatá :-) Říká páníčkovi, že je teda pěkná žiravina, že takovou dávku sežral sám.......jenomže on ji zrádce řekl, že neměl ani jeden!!! To já už pomalu plížením v před mizela z obýváku... No nic, panička zavelela nástup, oba jsme museli doklusat a čekala, kdo bude klopi oči, uši, ocas....no já jsem ještě neopeřenec, takže tohle ještě moc neovládám. Dasty stál jak socha při pohledu na misku a já se celá nějak zmenšená plížila pryč....byla jsme jasná......dostala sem další vylágoš!!! Prej nebude dojídat oslintany drobinky oříšků!! Pche! Už byly náhodou vysušený, já to bagrovala v noci.......A aby toho nebylo málo , tak ještě ten týden sem dostala na prdel, protože jsem nepřišla na povel KE MNĚ když jelo auto.....no mám to těžký život, asi páníčkům pohrozím, že na ně zavolám Srstku s Kubišovou!!!           
18.6.2007
Pes lovecký
Už jsem si zvykla, že mi panička říka, že jsem asi křížená s veškerou zlobivou havětí, co existuje, ale teď mi řekla novinku :-)
Prej sem pes lovecký, honácký, barvíř a pod., a že mě nechá na místní hájence na převýchovu...prej si pak budu víc vážit postýlky :-)
Jak k tomu přišla?? No asi takhle :
U nas cca 2km v lese je malý rybník, krásně čistý, kam se chodíváme koupat s Dasulínem. Dva břehy toho rybníka jsou normal přístupný a dva jsou odbagrovaný skoro na kolmo. Tak tam dojdem, já HUP do vody...Dasulu museli chvilku přemlouvat, ale pak plaval taky jak vydra "zdravovodská". Jenomže já zavětřila a už jsem byla jasná... mohli na mě řvát jak chtěli!!! Ucítila jsem kachnu, která hnízdila v tom prudkým břehu.....ja se drápala v tom šíleným houští, klouzala se dolů blátíčkem a normálně!!! TA potvora kachna mi uletěla asi 50cm před čumákem!!! Ale vajíčka tam nechala. Já k nim chvilku čuchala a pak se jedno zakutoulalo dolů do vody. Sem ladně "sklouzla" do vody...tím bahnem.... a snažila se to vajíčko chytit ve vodě. Nešlo to !!!!!!!!!!!!Pořád se potápělo! Za chvilku mě to přestalo bavit, tak jsem si dala pár vydřích temp, abych vypadala trochu k světu, než si vylezu za páníčkama pro výprask :-( No toť asi vše...pak se pokoušel do hnízda dostat ještě Dasula, ale ten umí poslouchat :-( Pak ještě párkrát já, ale to mě panička vždy zavčas odchytla a za uši odtáhla zpět :-(           
25.2.2007
Farmářka
Jsem prý lotr mexický, ale to už asi všichni víte :-)
Chodím strašně ráda na procházky. Lítám jak střelená a mám velkou radost, že mám volno....
Nejlepší je to v létě....u nás je spousta chalupářů, kteří mají otevřené brány na zahradu....a já se občas do nějaké podívám :-) Panička mi říkala, že mě někdy někdo někde zavře..............pche! Mě???!!!
Tak si tak jednoho krásného dne pochodujeme....já jako vždy pár kroků před ostatníma a co to nevidím.....otevřená brána na farmu ke koním!!!Malé mrknutí vzad a šup...už jsem tam vletěla!!! Jenomže co se nestalo....brána se za mnou zabouchla...asi vítr!!!
Já vevnitř, ostatní venku, na bráně tzv "kula", nikde nikdo.....Tak jsem spustila kníkot, panička mě chlácholila z druhé strany a zvonila na majitele, marně! Co teď???Asi po deseti minutách, kdy ja kňučela, panička zvonila a Dasty s pánečkem si spokojeně seděli na kraji cesty a mrčeli, že mají hlad a že jdou domů!!!!....jsem to vzala do vlastních pacek!
Začala jsem obhlídkou areálu a mířila ke stájím....tam bylo světlo a snad i něco k snědku...
Panička pak jen z dálky uslyšela : "kde ty še tady bevéééš pejsku?". No prostě jsem našla majitele u koní, řádně je poskákala, vyhnala ven ze stáje, oni uslyšeli moji paničku a osvobodili mě!! Když jsem uviděla Dastyho, tak jsem na něho nadšením skočila a on jen otráveně vzdychl :-)
A světe div se, málem se páníčkům omluvili, že mají blbou bránu, která se zavírá sama :-)           
12.10.2006
Ořechy
Máme s Dastym strašně rádi podzim......všude kolem nás na zemi je spousta dobrůtek - jablek, švestek...a nejraději máme ořechy, mňam!!! Veverka by nám mohla závidět, jak rychle umíme louskat :-)
Jednou jsme z prochajdy donesli..teda páničci donesli....spoustu ořechů. "U nás" v lese je spousta opuštěných ořešáků :-)
Doma je dali do bedýnky na sušení a šli jsme spát....a jelikož jsme byli od bláta jak ty prasata a smrděli žabincem až hrůza, museli jsme spát venku :-(
HAHA naivita vládne světem !!! Nikde nikdo, jen měsíc , my a ořechy.....do rána jsme prostě půl bedýnky ořechů vylouskali :-)
Ráno panička při zametání skořápek musela uznat, že jsme oprávněně unavení a ospalí ..... odhadem jsme prý zlikvidovali za noc na 50 kousků, mňam :-)
druhý den byla bedna přemístěna do vyšších sfér....jenomže se páníčkovi při přenášení vysypala!!! Já měla FOFR!!!!! Rychle odnést co nejvíc kousku do boudy!!!!
Páníčči mě naháněli s ořechama v čumáčku a vůbec si nevšimli, že Dasťák leží přímo na hromadě ořechů a spokojeně louská!!! To je nějaká spravedlnost????
          
11.8.2006 Mám se prý pochlubit, jaká jsem hodná holka :-)
Tak něch sa páči :
Jsem 43kg mladá psí holka a velmi ráda chodím za páníčkama ráno do postele. Asi tak hodinku před zvoněním budíka, abych jim řekla, že za hoďku vstávají....a něžně štěkám oboum do ouška, že mě maji hladit a že mám hlad.........
Na procházce zásadně chodím první a všechny kolemjdoucí uctivě zdravím ještě než na ně skočím......
Mám strašně ráda vodu, takže každá louže,kaluž....brčálník....to je moje. Jen pak mám zakázanou tu postel a musím spát venku :-(
Ale plavat umím . Nedávno jsme byli s Dastym, s jeho bráchem Dartym a kamoškou Gotynkou plavat! To bylo bááájo...jen přede mnou všichni páničci plavali pryč. Jednou to panička nestihla a já se jí chytla kolem krku a lezla ji po hlavě :-) Pak prý musela všem v práci vysvětlovat, že není obětí domácího nasilí , ale mojí obětí :-)No, trošku jsem ji škrábla....no asi 100x...
Prý to mám trošku zkrátit, tak jo......okousala jsem za posledních 10 měsíců všechny dřevěné nasády na košťata, rýče, tyčky na rajčata - jednu tyčku jsem vypreparovala přímo od toho rajčete a rajče přežilo.
Dál : okusuju Dastyna, že mě nechce seřezat jen on, ale i všichni ostatní. Jsem prý strašně rychlá a mrštná, že je to až neuvěřitelný. Říkají mi "Skákající tank" nebo "malý Neřád".
Ještě zavzpomínám a dopíšu...           
24.5.2006

Dieta :-(
Minulý týden ve čvrtek jsem dostala průjem a panička usoudila, že mám i tvrdý bříško. Že bude buď dietka a pak případně veterinář nebo veterinář rovnou. Při slově veterinař jsem nasadila takový výraz, že zvítězila první varianta. Prý kdybych nebyla jak popelnica a nesežrala vše co není zabetonované, nemusela bych baštit ryži!!! Pcheee....Špatně mně bylo a ještě tohle poslouchat!!!
No nic... večer byla hladovka, ráno rýže a pár granulek...večer rýže a víc granulek...průjem fuč, bříško nejen měkké, ale i prázdnéé...
V sobotu jsem po paničce skákala už v 5 hodin ráno, že mám hlad!!! Dostala jsem konečně víc granulek než toho bílého nesmyslu!
V sedm hodin po paničce skákal zase Dasty, že chce už na procházku...já se menšími skoky taky přidala :-) Panička se naštvala, vyhodila nás z ložnice oba a mluvila přitom o nějakým psím útulku...Pcheeee!!!!
Jenomže opomenula přitom, panička jedna ospalá, že jsme pejsci chytří a já hlavně i hladová! Večer upekla takovou voňavou bábovku, já myslela, že se uslintám...vyklopila ji a na noc dala raději zpět do trouby. Na náš nechápavý výraz řekla, že prý proti ptactvu :-) Tu troubu zavřela a pak ji na pár cm pootevřela, aby prý větrala...já myslím, že nás chtěla jen dráždit!
No a jak to dopadlo to osudné ráno??? Panička uslyšela nějaké povědomé zvuky z kuchyně a šla po nás....My (já) jsme si tu troubu totiž otevřeli a půl bábovky sežrali!!!!!!!!! Panička vypadala, že ji trefí....nebo že nás trefí???? Dasty zkušeně zacouval, že on nic.... já chtěla taky dělat neviditelnýho psa, ale dělejte svatouška s čumákem od máku?!?!Ta bábovka byla totiž maková, mňam!!
Tak takhle skončila moje dieta! Nakonec musela panička uznat, že bábovka byla kvalitní, protože jsme se z ní ani jeden nepos...          
10.4.2006

Eymy pomocnice
Přes den býváme s Dastym doma s mámou naší paničky. Ráno spolu všichni posnídáme, pak poobědváme....mrknem na nějakou tu telenovelu...a hlavně ve všem pomáháme :-)
Minulý týden si panička chtěla venku rozštípat špalek, který se ji nevešel do krbu.Já samozřejmě asistovala... Panička donesla špalek ven, šla pro sekyrku. Já lapla špalek a kutálela ho k boudičce, abych si ho tam schovala. ( já si všechno schovávám v Dastynkové boudě, nejsem padlá na hlavu že?? kdyby něco, tak já nic...) Panička se vrátila se sekyrkou.... našla schovaný špalek....odehnala nás dva pryč a špalek rozsekala. Vzala dřevo, nesla ho domů, já vzala sekyrku a šla do boudičky. Panička z domu vidí mě, jak pochoduju se sekyrkou, pouští dřevo a jde po mně. Já utíkám do boudičky, ale sekyrku raději nechávám venku.... Dasty se mi spokojeně směje "z vyhlídky" a je rád, že bude mít chvilku klid :-)
....a pak že berňák není pracovní pes!!!           
3.1.2006

Hospodský pes
Mezi svátkama jsem navštívila s pánečkama několik hospůdek.Po ujištění, že můžem dovnitř, to Dasty zaparkoval vždy pod stolem a zahájil spánek. Já započala obchůzku "lokálu".Všichni hosté mě museli pohladit, pak pan číšník, no a v poslední řadě i paní kuchařka....odvolaná z kuchyně větou:"Pojď se podívat, jsou tady 2 Bohoušové!" Nakonec jsem taky usnula, nejlépe někde před krbem, aby všichni viděli mé vyvalené bříško!!!           
23.11.2005

Lov na kocoura
U mojich nových páníčků mají malého kocoura, který se se mnou chce mazlit.Ale já chci bojovat! Když na něho začnu štěkat, uteče. Tak jsem se domluvila s Dastym...on mi ho přidrží a já "trhám". Jednou zalezl pod skřínku, kam Dasty nedostane, ale já jo. Tak jsem tam vlezla a táhla Zrzečka za ocas ven, když už byl kouskem těla venku, chytil ho Dasty za kožíšek za krkem a tak jsme ho nesli paničce...Ta nebyla moc ráda a všechny tři nás vyhodila na mráz!!!           
17.11.2005 Lumpárny? Co to je? Já jsem přece hodný štěňátko :-)A maminka mě nic takovýho neučila :-)